BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Çfarë pritet? Orët e fundit të samitit, Stoltenberg lëshon mesazhin e fuqishëm për Vladimir Putin

Çfarë pritet? Orët e fundit të samitit, Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATOS-s, Jens Stoltenberg iu është drejtuar gazetarëve në orët e fundit të samitit të aleancës në Madrid.Ai tha se gjatë takimit të liderëve të NATO-s janë marrë vendime të rëndësishme, me marrëveshje për të ftuar Finlandën dhe Suedinë për t’u bashkuar me aleancën.

Stoltenberg quajti gjithashtu të rëndë krizën ushqimore e shkaktuar nga lufta, ndërsa shumë vende që varen nga Ukraina për importet e grurit. Ai shtoi se Rusia vazhdon të kërkojë përfitime politike, ushtarake dhe ekonomike.

Ndër të tjera, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, tha se aleatët e NATO-s kaluan kohë gjatë samitit të Madridit për të diskutuar përpjekjet për të zbutur krizën në rritje të ushqimit të shkaktuar nga lufta në Ukrainë.

“Aleanca është duke punuar për marrjen e grurit nga Ukraina nga toka dhe deti“, tha ai.

Stoltenberg dekalroi se NATO po përballet me sfidën me vendosmëri, për të ruajtur paqen.

Shefi i NATO-s shtoi gjithashtu se Putini duhet të ritërheqë forcat e tij dhe të ndalojë së sulmuari një shtet demokratik.

Më të lexuarat