BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Fatkeqësia më e rëndë e shekullit, Spanja shpall zinë më të gjatë kombëtare për viktimat e koronavirusit

Fatkeqësia më e rëndë e shekullit, Spanja shpall zinë

Qeveria spanjolle do të shpallë, duke nisur nga e marta, zinë kombëtare për viktimat e koronavirusit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Pedro Sanchez.

“Të gjithë bashkë ia dolëm të ndalim fatkeqësinë më të rëndë të shekullit. Kemi përpara sfidën e rindërtimit. Duke nisur nga e marta, qeveria do të aprovojë deklaratën zyrtare të zisë kombëtare, e cila do të zgjasë 10 ditë. Flamujt do të ulen në gjysmështizë dhe ceremonia do të kryesohet nga mbreti”.

Sanchez bëri apel për bashkim kombëtar: "Të ndjerët meritojnë kujtimin tonë, por edhe harmoninë tonë. Do të duhet të jetojmë së bashku, në të njëjtin vend që ata ndërtuan".

Më të lexuarat