Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

FBI arreston një senator të Porto Rikos

Postuar: 12/09/2018 - 22:50

Byroja Federale Amerikane e Hetimit (FBI) ka arrestuar një senator të Porto Rikos me akuzat për korrupsion, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i FBI-së, Carlos Osorio, ka theksuar se senatori Abel Nazario akuzohet për përvetësim të fondeve federale gjatë periudhës kur ai ka qenë kryetar bashkie në rajonin Yauco, në jugperëndim të vendit.

Ndërkohë bëhet e ditur se FBI-ja ka kaluar në veprim pas një ankese të bërë nga Departamenti Amerikan i Punës.

Senatori Nazario kryente detyrën e ndihmës kryetarit të përgjithshëm të Partisë së Re Progresiste të Guvernatorit të Porto Rikos, Ricardo Rossello.

Vendi i Karaibeve, Porto Riko ndodhet në statusin e “territorit të pavarur të SHBA-ve”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 22:18

Presidenti meksikan, Andres Manuel Lopez Obrador i njohur për fjalimet e tij që mbështesin politikat e kursimit, po i përmbahet premtimit të bërë në fushatë për të udhëtuar vetëm me avionë civilë, por është gjendur i

Postuar: 20/09/2018 - 21:58

Policia franceze ka konfiskuar 20 tonë kulla Eiffel në miniaturë në një operacion kundër tregtisë

Postuar: 20/09/2018 - 20:25

Një gjykatë në Francë ka udhëruar lideren e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen t’iu nënsht

Postuar: 20/09/2018 - 18:40

Tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në një incident me të shtën

Postuar: 20/09/2018 - 17:36

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Shetet e Bashkuara të amerikës, ku është regjis

Postuar: 20/09/2018 - 14:55

Një reper është dënuar me burgim të përjetshëm pasi ka përdhunuar një grua, e cila e identifikoi

Postuar: 20/09/2018 - 14:38

Një 56-vjeçar është akuzuar nga Gjykata pasi i ka bërë vajzës së tij adoleshente testin e virgjër