BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Bota

FBI bastisi rezidencën e Donald Trump/ Si nisi hetimi, çfarë dyshonin hetuesit se fshihte ish-Presidenti i SHBA!

FBI bastisi rezidencën e Donald Trump/ Si nisi hetimi, çfarë

Disa muaj pasi hetuesit federalë dërguan morën dokumente sekrete të sigurisë kombëtare nga prona e ish-presidentit gjatë një takimi në qershor, FBI nisi kërkimet në rezidencën e Donald Trump në Mar-a-Lago

Sipas CNN, hetuesit realizuan kontrollin e së hënës pjesërisht sepse kishin prova, se kishte dokumente potencialisht të klasifikuara që ende mbetën në Palm Beach, Florida. Autoritetet gjithashtu besuan se dokumentet e mbetura në Mar-a-Lago kishin implikime të sigurisë kombëtare, raportoi CNN në fillim të kësaj jave.

Thirrja e lëshuar përpara takimit të qershorit, gjatë së cilës hetuesve iu treguan se ku mbaheshin dokumentet në një dhomë në bodrumin e rezidencës së Trump, tregon se si hetimi është përshkallëzuar dhe sugjeron se diskutimet ishin bërë konfrontuese shumë kohë përpara kontrollit të së hënës.

Hetimi penal nisi me shqetësimet për mungesën e dokumenteve të ngritura nga Arkivi Kombëtar, i cili bëri një referim penal në Departamentin e Drejtësisë. Kjo çoi në intervistat e FBI-së me ndihmësit e jurisë së madhe për kërkimin dhe sekuestrimin e dokumenteve të kësaj jave të autorizuar nga gjykata.

Trump dhe avokatët e tij kanë kërkuar të paraqesin ndërveprimet e tyre me prokurorët e Departamentit të Drejtësisë si bashkëpunuese dhe se kërkimi erdhi si një tronditje. Thirrja u raportua fillimisht nga Just the News.

Newsweek dhe Wall Street Journal raportuan më herët se kontrolli i rezidencës së Trump në Mar-a-Lago u nxit nga një informacion për hetuesit për mundësinë e dokumenteve shtesë të klasifikuara.