BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Fillon kundërofensiva ukrainase, goditje në pesë drejtime, inteligjenca ruse jep alarmin për përmbysje të luftës: Si po tentojnë të na mashtrojnë

Fillon kundërofensiva ukrainase, goditje në pesë drejtime,

Kundër-ofensiva ukrainase e paralajmëruar prej kohësh ka filluar dhe në një zonë shumë të gjerë. Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi "fillimin e kundërsulmit ukrainas", dhe tani, shkruan Politico, Pentagoni e ka konfirmuar këtë. Konkretisht, sipas qarqeve të inteligjencës britanike, Europejska pravda e Kievit shkruan se në 4-5 qershor, luftimet janë intensifikuar në "shumë pjesë të frontit", përfshirë ato ku ka pasur një qetësi prej disa muajsh dhe ata pretendojnë se ka pasur edhe një konflikt të ndërsjellë midis njësive të forcave të rregullta ruse dhe mercenarëve të Ëagner. Zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, gjenerali Igor Konashenkov , tha se ukrainasit filluan një sulm nga pesë drejtime. Nga ana tjetër, portali Meduza thekson se nga pamjet satelitore mund të konstatohet se forcat ukrainase në pjesën lindore të fushëbetejës në rajonin e Donjeckut kanë lëvizur rreth 1.5 kilometra. Ushtria ukrainase intensifikoi operacionet e saj në kufirin e rajoneve Donetsk dhe Zaporizhia, afër Vuhledar, një qytet afër Bakhmutit, por operacione më të forta dhe më të dobëta vërehen përgjatë gjithë fushës së betejës, nga Bakhmut dhe Shebekin në rajonin Belgorod deri në brigjet e Dnieper në rajoni Kherson. Edhe pse një sulm u nis në zonën përreth Bahmutit, e cila u kap nga forcat ruse (mercenarët e Ëagnerit) disa javë më parë pas gati dhjetë muaj luftimesh, burime të inteligjencës perëndimore dhe ruse deklarojnë se mund të ishte një hile dhe se kjo " sigurisht që nuk do të jetë sulmi kryesor”, sepse në fakt drejtimi kryesor do të ishte ende drejt Mariupolit dhe Berdyanskut (të dy qytetet janë nën zjarr intensiv të artilerisë prej disa ditësh), pra Deti i Azov. Kjo do të krijonte një pykë midis forcave ruse në pjesën jugore të fushëbetejës dhe, më e rëndësishmja, do të shkurtonte komunikimin tokësor të Rusisë me Krimenë e pushtuar.