BREAKING NEWS

“Mos hyni në gjynah! Ka shembuj historish të turpshme”, kryeministri Rama lëshon paralajmërimin e rëndë dhe i bën ftesën e papritur opozitës: Të vejë ulërimën për çdo rast!

“Mos hyni në gjynah! Ka shembuj historish të turpshme”,
x

Bota

Filmi me striptiste i Jennifer Lopez, ‘Hustlers’ ndalohet në Malajzi

Filmi me striptiste i Jennifer Lopez, ‘Hustlers’ ndalohet në
Një film mbi disa striptiste manipuluese me Jennifer Lopez në rolin kryesor, është ndaluar nga ekranet sot në Malajzi  për arsye të përmbajtjes së tij të "tepruar dhe vulgare".
 
Autoritetet vendase thanes e skenat me gjokse të zhveshura, kërcime erotike dhe të përdorimit të drogave e kanë bërë filmin “të papërshtatshëm për shfaqje publike.
 
Kompania shpërndarëse e filmit në Maljzi, Square Box Pictures, konfirmoi masën në një njoftim në mediat sociale.
Filmi është aktualisht duke tërhequr audienca të shumta në SHBA e Britani.
 
Një film, një grup kërcimtaresh të ashtuquajtura ‘ekzotike’ nisin misionin etyre për të zhvatur klientët e tyre të pasur.
Në film luajnë gjithashtu Constance Wu e Julia Stiles përkrah roleve më të vogla të Lizzo e Cardi B. Autorët thonë se bazohet në një histori të vërtetë dhe është frymëzuar nga një artikull i New York Magazine në vitin 2015.
 
Bordi britanik i censurës i dha filmin certifikatën për shikues mbi 15 vjeç prej skenave të lakuriqësisë, referencave seksuale, gjuhës dhe përdorimit të drogave.
 
Edhe në Rusi disa skena të filmit ishin shkurtuar, ndërsa filmi u ndalua menjëherë në Egjipt, Samoa e ishujt Cook.