BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

Finalizohet mega-operacioni/ Nga Dubai në Holandë, shkatërrohet superkarteli i kokainës, 49 të arrestuar. Ja çfarë zbardhën hetimet pas një pune të gjatë

Finalizohet mega-operacioni/ Nga Dubai në Holandë, shkatërrohet

Europol njofton se ka shkatërruar një superkartel që merrej me kontrabandën e lëndëve narkotike, kryesisht kokainës.

Deri në këto momente raportohen se janë arrestuar 49 persona, si të përfshirë në këtë aktivitet kriminal, mes të cilëve dhe 6 drejtues të lartë të organizatës që fshiheshin në Dubai.

“Narkotrafikantët të konsideruar si objektiva me rëndësi të lartë nga Europol ishin bashkuar për të formuar një organizatë shumë të njohur kriminale që kontrollonte rreth 1/3 e tregut të kokainës në Europë”, shkruhet në njoftimin e agjencisë.

Midis 8-19 Nëntorit, Europol kreu bastisje të koordinuara në të gjithë Europën dhe Emiratet e Bashkuara Arabe duke synuar si ‘qendrën e komandës’ së organizatës edhe infrastrukturën logjistike të trafikut të drogës.

Arrestimet vijnë pas një pune të gjatë hetimore të zhvilluar paralelisht në Spanjë, Francë, Belgjikë, Holandë dhe Emiratet e Bashkuara Arabe me mbështetjen e Europolit.