BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

Finalja europiane në “Air Albania” merr vëmendjen e BBC, shikoni çfarë shkruan për dhunën mes huliganëve dhe policisë shqiptare

Finalja europiane në “Air Albania” merr vëmendjen e BBC,

Mediat ndërkombëtare i kanë dhënë jehonë përleshjes mes policisë shqiptare dhe tifozëve holandezë të Feyenoordit.

“BBC” shkruan se 19 efektivë të policisë janë plagosur gjatë përgatitjes së finales së Conference League mes Romës dhe Feyenoordit e cila do të luhet në stadiumin “Air Albania”.

“Tifozët kanë përdorur shishe qelqi, shkopinj, gurë dhe objekte të tjera ndërsa policia lokale u përpoq të neutralizonte turmat e dhunshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm deportuam – nëpërmjet portit detar të Durrësit – 80 tifozë huliganë italianë”, tha shkruan BBC duke iu referuar policisë shqiptare.

Policia vendase kishte thënë më herët se 60 individë – 48 italianë dhe 12 holandezë janë shoqëruar në komisariatin e policisë si pasojë e përleshjeve.