BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

Finlanda dhe Suedia aplikuan për në NATO, ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare zhvillojnë takim urgjent, marrin pjesë edhe përfaqësuesit e...

Finlanda dhe Suedia aplikuan për në NATO, ministrat e Mbrojtjes

Ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s do të zhvillojnë një takim që do të mbahet 15 dhe 16 qershor.

Lajmi është bërë i ditur në llogarinë e medias NEXTA, në Twitter.

Në takim do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e Suedisë, Ukrainës, Finlandës dhe Gjeorgjisë.

Kujtojmë se Suedia dhe Finlanda kanë aplikuar për të qenë pjesë e aleancës ushtarake, lëvizja e cila ka nxitur zemërimin rus. Kremlini dhe presidenti Putin madje kanë kërcënuar se pranimi i dy shteteve në NATO, nuk do të ngelte pa pasoja.