BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Bota

Frikë nga Rusia për luftë? Finlanda merr vendimin, ja çfarë po ndodh në kufi

Frikë nga Rusia për luftë? Finlanda merr vendimin, ja

Parlamenti i Finlandës ka votuar në favor të legjislacionit që do të forcojë sigurinë në kufirin rus.

Ky legjislacion do të lejonte barrierat në kufirin e vendit me Rusinë dhe do të mundësonte mbylljen e kufirit prej 1300 km në rast rrethanash të jashtëzakonshme.

Projektligji për gatishmërinë, ndërsa i kontestuar për sa i përket rregullave të azilit të Bashkimit Evropian, u miratua nga një supershumicë që i lejon parlamentit të përshpejtojë ligjet, mes frikës se Rusia mund të hakmerret mbi planet e Finlandës për t’u bashkuar me aleancën ushtarake të NATO-s .

Ai gjithashtu do të lejojë qeverinë të vendosë të ndërtojë gardhe ose barriera të tjera pranë kufijve finlandezë dhe të drejtojë të gjitha kërkesat për azil në një ose disa pika kufitare.