BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

Fitorja e Republikanëve, Medvedev plas deklaratën e fortë dhe zbardh lëvizjen e SHBA-së drejt Kievit

Fitorja e Republikanëve, Medvedev plas deklaratën e fortë dhe

SHBA ka një histori të braktisjes së miqve të saj dhe Ukraina do të pësojë të njëjtin fat, sipas ish-presidentit rus Dmitry Medvedev.

Pas zgjedhjeve afatmesme, republikanët do të marrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, duke shënuar "fillimin e fundit" të mbështetjes së Amerikës për Ukrainën, shkroi Medvedev në një postim në Telegram të premten, raporton anews.com.

Ai tha se republikanët janë zotuar për "më shumë shqyrtim" të mbështetjes financiare të SHBA për Ukrainën.

"Tema e parave për Ukrainën po bëhet toksike në SHBA. Kongresmenët kërkojnë kontrolle totale se ku ka shkuar shuma masive e parave”, shkroi ai.
Ai gjithashtu ka shkruar se Pakënaqësia do të vazhdojë të rritet derisa Kongresi të ndalojë mbështetjen e SHBA për Ukrainën, tha ai, duke theksuar se kjo është e pashmangshme sepse "Amerika i ka braktisur gjithmonë miqtë e saj".

 “Qëndrimi i qytetarëve amerikanë po shkon drejt realitetit dhe kjo do të vazhdojë të rritet derisa Kongresi të pezullojë mbështetjen e tij për Kievin,” tha ish presidenti rus.