BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Bota

Flamuri britanik ulet në gjysmë shtizë / Kryeministri Johnson reagon për herë të parë për vrasjen e deputetit

Flamuri britanik ulet në gjysmë shtizë / Kryeministri Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson ka shprehur dhimbjen për vrasjen e deputetit konservator David Amess.

Konservatori veteran, i cili ka shërbyer 40 vjet si deputet, u vra me thikë nga një person gjatë një takimi elektoral dhe për pasojë humbi jetën, pasditen e sotme.

Johnson ka thënë se është i tronditur nga kjo ngjarje. “Kemi humbur një shërbyes të mirë publik dhe një mik dhe koleg shumë të dashur,” ka thënë kryeministri.

“Arsyeja pse njerëzit janë aq të tronditur dhe të trishtuar është mbi të gjitha se ai ishte një nga njerëzit më të mirë, më të butë në politikë,” u shpreh  Johnson.

Sakaq, për të nderuar deputetin e vrarë flamuri u ul në gjysmë shtizë në rezidencën e kryeministrit britanik.

Më të lexuarat