BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Bota

Flitet shumë për viktimat e Covid-19, por ja ç’po ndodh me shifrat e të shëruarve në botë nga koronavirusi (Të dhënat e fundit japin shumë shpresë)

Flitet shumë për viktimat e Covid-19, por ja ç’po ndodh

Më shumë flasim për numrat e të infektuarve dhe të vdekurve, duke anashkaluar numrin e të shëruarve që jep shumë shpresë, pasi i ka kaluar mbi 6 milionë.

Sipas të dhënave në faqen e internetit “Worldometer”, e cila mbledh shifrat mbi pandeminë, deri më tani në botë betejën me koronavirusin kanë arritur ta fitojnë 6.032.985 persona.

Dhjetë vendet me numrin më të lartë të të shëruarve janë:

SHBA (1.164.680),

Brazili (916.147),

Rusia (422.931),

India (359.896),

Kili (245.443),

Irani (191.487),

Italia (190.717),

Gjermania (179.800),

Peru (178.245)

Turqia (175.422).

Më të lexuarat