BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Bota

Foli kundër luftës, merret vendimi ekstrem ndaj 54-vjeçarit rus, ja çfarë bënë me vajzën e tij të mitur

Foli kundër luftës, merret vendimi ekstrem ndaj 54-vjeçarit

Një shtetas rus është dënuar me dy vjet burg për diskreditim të ushtrisë ruse pasi iku nga arresti shtëpiak, tha avokati i tij.

Vajza e vogël e Alexei Moskalyov gjithashtu ishte marrë nën kujdesin e shtetit, tha avokati Dmitry Zakhvatov për agjencinë e lajmeve Reuters.

“Ai është arrestuar, po”, tha z. Zakhvatov, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Gazeta e lajmeve në gjuhën ruse SOTA raportoi më herët se Moskalyov, 54 vjeç, ishte arrestuar në Minsk, kryeqyteti i Bjellorusisë, një aleat i vendosur i Rusisë.

Moskalyov erdhi në vëmendjen e policisë ruse vitin e kaluar pasi vajza e tij Masha, atëherë 12 vjeçe, vizatoi një fotografi kundër luftës në shkollë, ku tregonte Rusinë duke gjuajtur raketa ndaj një nëne dhe fëmijës ukrainas.

Ai u akuzua më vonë për diskreditimin e forcave të armatosura të Rusisë në lidhje me komentet e veçanta kundër luftës që ai pretendohej se kishte bërë në mediat sociale.

Rasti ka bërë jehonë të gjerë në Rusi dhe jashtë saj, veçanërisht pasi Masha, tani 13 vjeçe, u nda nga babai i saj dhe u vendos në një shtëpi fëmijësh në fillim të këtij muaji.

Të martën, Moskalyov u largua nga arresti shtëpiak në orët e para. Më vonë të njëjtën ditë, një gjykatë e dënoi atë në mungesë me dy vjet në një koloni penale.