BREAKING NEWS

Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Gazetari reagon menjëherë pas arrestimit të Vangjush Dakos: 'Xhuxhi' di shumë gjëra për ata lart

Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Gazetari reagon
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, vjen reagimi i parë nga opozita

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, vjen reagimi i parë nga opozita
x
BREAKING NEWS

Pas Vangjush Dakos, arrestohet edhe ndërtuesi i pallatit (Emri)

Pas Vangjush Dakos, arrestohet edhe ndërtuesi i pallatit (Emri)
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e kryesisë së PD-së, Tabaku refuzon postin e kryetares së komanduar, ja çfarë propozon

Mbledhja e kryesisë së PD-së, Tabaku refuzon postin e kryetares
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur zbulon detajet nga hetimi për arrestimin e ish-zyrtarëve të Durrësit dhe Vangjush Dakos

Gazetari i njohur zbulon detajet nga hetimi për arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë Durrës të arrestuar nga SPAK

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë
x
BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u lëshua urdhër-arresti

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të
x

Bota

(FOTO) Diçka e TMERRSHME po ndodh! Turqia nuk gjen qetësi, pas tërmetit dhe përmbytjeve, një tjetër fenomen natyror po rrezikon jetën e banorëve

(FOTO) Diçka e TMERRSHME po ndodh! Turqia nuk gjen qetësi, pas

Turqia sa vjen dhe po goditet kohë pas kohe nga fenomenet natyrore, nga tërmeti shkatërrues në kufi me Sirinë e deri tek përmbytjet, si duket nuk kanë të ndalur.

Erëra të forta, studi dhe bore po kaplojnë Rajonin Lindor të Detit të Zi kanë nisur të jenë efektive në orët e mbrëmjes. Qytetarët kanë pasur vështirësi në ecje për shkak të erës së fortë që fryn nga perëndimi dhe veriperëndimi në Trabzon. Në disa lagje ka pasur ndërprerje afatshkurtër të energjisë elektrike për shkak të erës. Në lagjen Erdo?du, një trung peme bllokoi qarkullimin pasi u shkul nga rrënjët për shkak të erës së fortë. Si pasojë e stuhisë efektive në lagjen Pazar të Rizes, çatia e banesës  fluturoi dhe ra mbi automjetet e parkuara.

Presidenca e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) paralajmëroi qytetarët që të jenë të kujdesshëm duke paralajmëruar për stuhi në të gjithë rajonin.

(FOTO) Diçka e TMERRSHME po ndodh! Turqia nuk gjen qetësi, pas

“Era pritet të jetë e fortë dhe me stuhi në Anadollin Lindor dhe në pjesët e brendshme të rajonit lindor të Detit të Zi, stuhi e fortë në zonat e larta dhe stuhi e plotë parashikohet kohë pas kohe në veri të Anadollit Lindor. Mund të bien pemë, shtylla dhe çati. Ju kujtojmë të jeni të kujdesshëm ndaj situatave të tilla si edhe për ndërprerjet e transportit”.

Nga dita e sotme, në zonat bregdetare të rajonit do të ketë reshje të dendura shiu dhe bore. Reshjet e borës pritet të arrijnë në 20 centimetra në pjesët e brendshme të Rizes dhe rreth Artvinit dhe 20 centimetra e lart në pjesët e brendshme të Trabzonit dhe Giresunit dhe rreth Gümü?hane. Në disa zona të tjera të vendit priten rrebeshe të mëdha. Autoritetet u bëjnë apel qytetarëve në rajon që të jenë të kujdesshëm ndaj përmbytjeve, akullit dhe ngricave, si dhe për ndërprerjet në transport.

Në deklaratën e bërë nga Meteorologjia, vlerësohet se temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm (8-15 gradë) në të gjithë Turqinë.