BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

Foto/ Publikohen pamjet e tmerrshme nga tërmeti që vrau mbi 1 mijë persona

Foto/ Publikohen pamjet e tmerrshme nga tërmeti që vrau mbi 1

Një tërmet i fortë ka goditur ditën e sotme Afganistanin me magnitudë 6,1. Numri i viktimave është rritur ndjeshëm, duke kaluar mbi një mijë, ndërsa talebanët njoftuan se më shumë se 1500 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga lëkundjet sizmike.

Imazhet e publikuara nga mediat shfaqin ndërtesa të shumta të shkatërruara në provincën lindore Paktika, ku ekipet e shpëtimit po kërkojnë për njerëz nën rrënoja dhe po trajtojnë të plagosurit.

Në zonat e thella, janë përdorur helikopterë për të dërguar të lënduarit në spitale. Lideri i talebanëve, Habitullah Akunzada tha se qindra shtëpi janë shkatërruar dhe paralajmëroi se bilanci i viktimave mund të rritet. Tërmeti i fuqishëm ra në orët e vona të mbrëmjes të së martës, kur shumica e popullatës ishte në gjumë.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në një rreze prej 500 kilometrash, edhe në Pakistan dhe Indi.

Foto/ Publikohen pamjet e tmerrshme nga tërmeti që vrau mbi 1

Foto/ Publikohen pamjet e tmerrshme nga tërmeti që vrau mbi 1

Foto/ Publikohen pamjet e tmerrshme nga tërmeti që vrau mbi 1