Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

FOTO/ Vladimir Putin në ditëlindjen e 67 zgjedh të bëjë punën më të pazakontë në mal

Postuar: 09/10/2019 - 15:44

Në ditëlindjes së tij të 67, presidenti rus, Vladimir Putin ka publikuar imazhe të tij në Siberi në kërkim të kërpudhave. Në të shkuarën, ai ishte fiksuar në ring, me kostum xhudoje, mbi akull me në dorë një shkop hokej apo në poligon, duke bërë qitje me një armë snajper.

 
E të gjitha këtyre i shtohen edhe imazhet më të pëlqyera të Putinit, si ajo e presidentit arkeolog, e presidentit mbi kalë, e presidentit që përkëdhel një këlysh tigri apo fotografia e famshme që ka qarkulluar jo pak në rrjet dhe që e tregon atë gjysmë të zhveshur ndërsa bën peshkim. Në videon e publikuar së fundmi nga Kremlini, Putin, dhe ministri i tij i mbrojtjes Sergei Shoigu, shihen të mbledhin kërpudha në një zonë të mrekullueshme në Siberinë jugore.
 
Jemi ngjitur mbi re – dëgjohet të thotë ai ndërsa ndodhet në një lartësi prej rreth 2 mijë metrash mbi nivelin e detit. Putin më pas është vënë pas timonit, në një mjet katër herë katër e po ashtu ka bërë edhe një shëtitje me helikopter.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 17:00

Një vajzë në Rusi u dënua me 13 vite burg pas vrasjes makabër që i bëri të motrës 17 vjeçare në 2016-ën.

Postuar: 22/10/2019 - 16:33

Moti i keq ka sjelle probleme të mëdha në veriun e Italisë.

Postuar: 22/10/2019 - 15:54

Partia Liberale e kryeministrit kanadez Justin Trudeau ka arritur të ruajë pushtetin në zgjedhj

Postuar: 22/10/2019 - 15:47

Policia norvegjeze qëlloi sot ndaj njeriut që me një ambulancë të vjedhur tentoi të vriste një

Postuar: 22/10/2019 - 15:07

Pesëmbëdhjetë policë u vranë të martën në një sulm në provincën Kunduz të Afganistanit.

Postuar: 22/10/2019 - 14:59

Gjatë një vizite në Idlib, zonë kjo e rikthyer nën kontrollin e ushtrisë siriane që nga fillimi

Postuar: 22/10/2019 - 13:37

Ministrja gjermane e Mbrojtjes ka kërkuar krijimin e një zone të sigurisë në veri të Sirisë, që d