Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fotoja bëhet virale në internet/ “Kush është ndërtuar më parë ura në Genova apo pallati?”

Postuar: 16/08/2018 - 16:51

Kjo foto e shkrepur nga Google Heart është bërë virale në internet menjëherë pas rënies së urës Morandi në Genova. Në foto shihet njëra këmbë e urës që duket e mbështetur në bordurën e sipërme të një prej pallateve të ndërtuara nën të.
 
“Por kush është ndërtuar më parë: ura apo pallati?”, kërkon të dijë një përdorues. Një tjetër pyet: “Si mund të jetonin familjet në kushte të tilla mes zhurmës dhe ajrit kaq shumë të ndotur?”.
 
Një fotografi që ka shkaktuar indinjatë. “Po vetëm tani e vunë re të gjithë?”, komenton një banor i zonës. “Është e turpshme, vetëm zemërim dhe dhimbje”, shkruan një përdorues tjetër.
 
38 persona humbën jetën pas shembjes së urës së ndërtuar në vitet ’60 në Genova, pjesë e autostradës A10. Ngjarja ndodhi të martën, ndërsa ende ka persona të zhdukur. Mbi 600 banorë janë shpërngulur nga banesat nën urë, për të shmangur ndonjë tragjedi tjetër.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.