BREAKING NEWS

Toka nuk gjen qetësi/ Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja
x

Bota

Fotoja PREKËSE që flet më shumë se 1 mijë fjalë dhe po shpërndahet me shpejtësi/ E pazakontë çfarë bën vajza për orë të tëra në ditë për të parë në spital nënën e infektuar me Covid-19

Fotoja PREKËSE që flet më shumë se 1 mijë fjalë

Pandemia që ka mbërthyer gjithë botën ka bërë të mundur që të ndryshojë gjithçka, por ajo që është më e dhimbshme dhe shkatërruese kur nuk ke mundësi të takosh apo të përqafosh familjarët. 

Një vajzë ka qëndruar me orë të tëra mbi kabinën e makinës në këmbë, për të parë nënën e saj në dritaren e spitalit.
Fotoja është shkrepur nga një banor që jetonte afër spitalit, Salvatore Amura. Ai ka treguar shpresën e vajzës për të parë nënën e saj, e cila ndodhet e shtruar në spitalin Covid në Como të Italisë. Ajo ka qëndruar rreth 7 orë në këmbë duke shpresuar se do të shikonte nënën e saj.

"Në këtë situatë ndodh të shohësh familjarë dhe miq të cilët përpiqen të përshëndesin njerëzit e tyre, ti bëjnë ata ti ndjejnë afër , kjo është një fotografi që e bën zemrën të ndjejë. Vajza qëndronte aty dhe nuk dorëzohej nga ora 10 e mëngjesit, deri në 5 pasdite , momenti kur unë bëra foton. Shpresojë që kjo situatë të mbarojë e çdo gjë të kthehet normalitetit",- shkruan Salvatore në rrjetin e tij social.

Fotoja PREKËSE që flet më shumë se 1 mijë fjalë

Më të lexuarat