BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Bota

FOTOT/ Në prag lufte! Emigrantët e "Xhunglës" sherr me thika, kampi në flakë

FOTOT/ Në prag lufte! Emigrantët e "Xhunglës"

Që prej nisjes së aksionit të trupave speciale franceze për spastrimin e “Xhunglës” në Calais, ku rrinin emigrantët, kanë nisur trazirat dhe ka pasur raste të shumta dhune nga emigrantët, që nuk pranojnë të largohen.

Ditën e sotme ka pasur raste të shumta dhune dhe përdorim armësh të ftohta, siç shihet edhe në foto.