BREAKING NEWS

“Unë kam arritur deri në 39.9 temperaturë, paracetomoli nuk bën efekt”, shqiptari i infektuar në Itali zbulon 'sekretin' për të mposhtur COVID-in, ka dhe një apel për qytetarët  

“Unë kam arritur deri në 39.9 temperaturë, paracetomoli
x

Bota

Frika nga koronavirusi, politikani i njohur merr vendimin e papritur, futet në karantinë...(Pamjet)

Frika nga koronavirusi, politikani i njohur merr vendimin e papritur, futet

Prefekti i rajonit të Lombardisë ka habitur me vendimin, ku njoftoi se do të futet në karantinë 14 ditore pasi një bashkëpunëtor i afërt i tiji ishte prekur nga koronavirusi.

Attilio Fontana njoftoi përmes një lidhjeje në Facebook se ai kishte rezultuar negativ nga analizat, megjithatë do të vetëkarantinohej si masë paraprake për 14 ditë.

 “Nga sot, do të ndryshojë gjithçka tek unë. Kam dalë negativ nga analizat për koronavirusin, megjithatë kam zgjedhur që të futem në karantinë për dy javë me qëllim shmangien e ndonjë të papriture ndaj bashkëpunëtorëve të mi”, u shpreh ai në Facebook.

Gjendja është alarmante në Itali ku numri i të prekurve është 400, ndërsa numërohen 12 të vdekur.