BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x

Bota

Frika se mund të shpërthejë Lufta e III Botërore, Moska del me deklaratën e papritur

Frika se mund të shpërthejë Lufta e III Botërore, Moska del

Rusia nuk do të lejojë që të shpërthejë Lufta e Tretë Botërore. Kështu ka deklaruar nënkryetari i Sigurimit rus, Dmitry Medvedev.

Megjithëse kanë kaluar më shumë se 2 muaj nga fillimi i pushtimit, deri më tani rusët, nuk kanë plotësuar objektivat ushtarake. Fillimisht ata kishin si qëllim të pushtonin tre prej qyteteve kryesore të vendit, por hasën vështirësi në Kharkiv dhe Kiev.

Pas disfatave atje, Putini urdhëroi që ushtria të përqendrohet në Lindje, ku dhe sipas tij ishin shkaktuar mizoritë ukrainase ndaj pakicave ruse. Tashmë, Rusia po vijon me sulme të një pas njëshme në Rajonin e Donbasit, ndërsa është shumë pranë marrjes së kontrollit të Mariupol, që e mbajnë të rrethuar që prej fillimit të luftës.