BREAKING NEWS

Ndahet nga jeta Vito Kapo, postet e rëndësishme që ka mbajtur ndër vite në krah të Enver Hoxhës

Ndahet nga jeta Vito Kapo, postet e rëndësishme që ka mbajtur
x

Bota

Frikë nga koronavirusi, anija me mijëra pasagjerë u refuzua në pesë porte, vetëm një vend i hapi dyert

Frikë nga koronavirusi, anija me mijëra pasagjerë u refuzua

Një anije kroçerë me mijëra pasagjerë, që lundronte prej ditësh nëpër disa vende, më në fund u ankorua në Kamboxhia, i vendi vend që i hapi dyert, pas refuzimit të pesëfishtë nga frika e koronavirusit.

Pasi mbërritën në port të gjithë personat në bord të anijes “Westerdam” iu nënshtruan testeve për virusin, të cilat rezultuan negative.

Anija “Westerdam” u nis nga Hong Kongu më 1 shkurt, me 1455 pasagjerë dhe 802 pjesëtarë të ekuipazhit. Për 13 ditë është endur nëpër dete dhe pesë vende ua refuzuan ankorimin në port, derisa më në fund endja mbaroi në Sihanoukville.