BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Frikë nga vala e dytë e koronavirusit, presidenti amerikan vijoj me presionin: Bllokimi s’është zgjidhje për një shtet të shëndetshëm

Frikë nga vala e dytë e koronavirusit, presidenti amerikan vijoj me

Presidenti Donald Trump vazhdon të bëjë presion ndaj shteteve që të rihapin bizneset, pavarësisht shqetësimeve të vazhdueshme ndaj koronavirusit.

50 shtete kanë njoftuar plane për t'u rihapur të paktën pjesërisht pas vendimeve për mbyllje që kanë dëmtuar ekonominë amerikane. Gjatë vizitës në një fabrikë të prodhimit të automobilave në Miçigan, që tashmë po përdoret për prodhimin e respiratorëve për pacientët me COVID-19, presidenti Trump tha se edhe nëse do të ketë një valë të dytë shpërthimi të koronavirusit SHBA-ja nuk do të mbyllet.

“Një bllokim i përhershëm nuk është një strategji për një shtet të shëndetshëm apo një vend të shëndetshëm. Vendi është gati për një rikthim epic”, -shtoi Trump.

Në nëntë javët e kaluara 38.6 milionë amerikanë aplikuan për të përfituar pagesën e papunësisë.

Në SHBA të premten u regjistruar mbi 1 milion e 577 mijë të prekur nga koronavirusi dhe rreth 95 mijë të vdekur. VOA

Më të lexuarat