BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Bota

Frikë për përhapjen e luftës/ Rusia kërcënon Britaninë me “Cunam”, raketë bërthamore po dërguan ...

Frikë për përhapjen e luftës/ Rusia kërcënon

Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, po i kërkohet të përdorë një raketë bërthamore nënujore për të goditur Britaninë, nëse trupat e NATO-s do të dërgojnë forca ushtarake në Ukrainë.

Ka qënë gjenerali rus në pension Yevgeny Buzhinsky, ai i cili  ka bërë thirrje nga televizioni shtetëor rus, për sulme ndaj Britanisë me këtë raketë nënujore të quajtur Poseidon, që sipas tij do të shkaktonte një valë cunami radioaktive prej 1000 metrash.

Nëse ky plan do të vihej në zbatim, sipas gjeneralit, i cili është edhe kryetar i Qendrës Ruse për Kërkimin e Politikave, Britania do të fshihej nga harta dhe nuk do të egzistonte më si shtet.

Buzhinsky kërcënoi Mbretërinë e Bashkuar edhe me një sulm nga raketa 14-katëshe Sarmat 2, raketa më e madhe bërthamore e Rusisë.

Po ashtu Vladimir Solovyov, i njohur si krahu i djathtë i Putin ka deklaruar se nëse Poseidon do të aktivizohej dhe do të godiste Britaninë, do të shkaktonte një ‘cunami’.

Kërcënimet besohet të jenë rezultat i mbështetjes së vendosur të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën, e cila u bë vendi i parë i NATO-s që njoftoi se do të dërgonte 14 tanke beteje të gjeneratës së ardhshme në vendin e shkatërruar nga lufta.