Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fshehu 40 mijë euro në furrë, e fejuara i djeg duke gatuar, nuk do ta besoni ku ka ndodhur

Postuar: 21/04/2019 - 10:04

 Përgatiti një strudel dhe teksa po e piqte në furrë, dogji 40 mijë euro të cilat i fejuari i kishte fshehur në furrën e sobës.

Paratë i përkisnin Alberto Vazzoler, ish-dentist në San Donà di Piave, në Venezia të Italisë.

Por 51-vjeçari po përballet me një proces gjyqësor për pastrim parash. Në sallën e gjyqit këtë të premte dëshmoi edhe komisari Vittorio Palmese, drejtues i hetimeve, duke dhënë detaje mbi ngjarjen.

Ndërkohë e fejuara e të pandehurit, Silvia Moro, deklaroi se “Bëra një budallallëk, vura të piqej strudeli, në furrën ku ishin fshehur 40 mijë euro”.

Incidenti i kripur, inatosi së tepërmi Vazzoler, i cili mbahej nën vëzhgim prej kohësh, për shkak se dyshohej për pastrim parash, shkruan noa.al.

Kështu në një bisedë telefonike me të fejuarën u zbulua erdhe incidenti i ndodhur në nëntor të vitit që lamë pas.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 15:04

Kompania ruse e armatimeve Rostek tha sot se është gati të shesë avionët Sukhoi Su-35 në Turqi, nëse Ankaraja zyrtare tregon interes për blerje, tha drejtori i “Rostek” Sergei Chemezov.

Postuar: 18/07/2019 - 14:58

Zyrtarë të sigurisë në Japoni konfirmojnë se deri tani 30 persona janë konfirmuar të vdekur pas

Postuar: 18/07/2019 - 13:13

Një shofer nga New Jersey përfundoi bashkë me makinën e tij poshtë në lumin Hackensk, pasi gabimi

Postuar: 18/07/2019 - 11:07

Të paktën 23 vetë kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas një sulmi të dyshuar për zj

Postuar: 18/07/2019 - 09:40

Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i

Postuar: 17/07/2019 - 21:33

Joaquin “El Chapo” Guzman, bosi meksikan i drogës, i cili shpëtoi dy herë nga burgjet

Postuar: 17/07/2019 - 18:51

Joaquin "El Chapo" Guzman, bosi meksikan i drogës, i cili shpëtoi dy herë nga burgjet