BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Fshehu nënën e vdekur që t’i merrte pensionin, e pëson keq 60-vjeçari

Fshehu nënën e vdekur që t’i merrte pensionin, e pëson

Një ngjarje e cila tregon degradimin social është zbuluar në Itali, në qytetin e Veronas, më 26 maj. Një 60-vjeçar emri i të cilit nuk është bërë publik, kishte mbajtur të fshehtë për 5 vite vdekjen e nënës së tij në mënyrë që të merrte pensionin e saj.

Sipas mediave italiane dhe pse prej 5 vitesh askush nuk e kishte parë të moshuarën të dilte nga shtëpia, policia arriti ta kuptonte çfarë kishte ndodhur vetëm dy ditë më parë, kur pas dyshimeve u futën në shtëpinë e saj dhe e gjetën të mumifikuar.

Hetimi nisi pasi fqinjët e saj kishin thënë se nuk e kishin parë të moshuarën prej vitesh,. Ata denoncuan se në hyrjen e saj po bëheshin disa ndërhyrje të dyshimta. Nga hetimet u kuptua se gruaja që s’ishte parë nga askush për vite me radhë nuk kishte kryer asnjë vizitë mjekësore prej 5 vitesh, e vetmja shenjë jete e saj ishte se “ajo” tërhiqte rregullisht pensionin.

Djali i saj i cili tashmë akuzohet për mashtrim, nuk është në një gjendje të keqe ekonomike, ai ka një jetë  normale.