Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fyle: Sanksionet kundër Rusisë mund të shtohen

 Fyle: Sanksionet kundër Rusisë mund të shtohen

Postuar: 16/04/2014 - 18:28

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle, i ka tërhequr vërejtjen Rusisë se sanksionet e BE-së gradualisht mund “të shtohen në fusha të gjëra ekonomike”, nëse Moska vazhdon ta destabilizoj Ukrainën. 
 
Duke folur sot në Strasburg, në një debat për krizën në Ukrainë, Stefan Fyle, ka theksuar se “aksionet e koordinuara dhe profesionale” nga grupet e armatosura në pjesën lindore të Ukrainës, i përngjajnë skenarit që aktualisht është parë në Krime.
 
Ai ka njoftuar se Komisioni Evropian i ka ftuar qeveritë e Gjeorgjisë, Moldavisë dhe Ukrainës, në muajin maj në Bruksel, për t’i mbështetur në kuadër të Partneritetit Lindor.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 11:42

Fotoja shokuese e një babai me të bijën 2 vjeçare që u mbytën në Rio Grande ndërsa përpiqeshin të kalonin kufirin mes Meksikës së SHBA, duke shmangur muret, ka tronditur opinionin publik në SHBA.

Postuar: 26/06/2019 - 09:07

Deklaratave të presidentit iranian Hassan Rouhani, i cili komentoi sanksionet e fundit të imponua

Postuar: 26/06/2019 - 07:26

Presidenti amerikan Donald Trump ka përshkallëzuar dje kërcënimet e përdorimit të forcës kundër I

Postuar: 25/06/2019 - 19:58

SHBA, Izraeli dhe Rusia kanë arritur marrëveshje rreth shumicës së çështjeve sa i përket zgjidh

Postuar: 25/06/2019 - 19:48

Të premten e ardhshme Këshilli Federal do të trajtojë paketën e migracionit.

Postuar: 25/06/2019 - 19:34

Ministri i Jashtëm i Kubës, Bruno Rodríguez tha sot se autoritetet e vendit shprehin mbështejen

Postuar: 25/06/2019 - 18:52

Parashikuesit e motit bënë shaka teksa thanë se “ferri po vjen” në Europë, duke qen