BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

G20 i bën ftesën e papritur presidentit ukrainas, ja çfarë ka vendosur Zelensky

G20 i bën ftesën e papritur presidentit ukrainas, ja çfarë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka pranuar ftesën e tij personale për të marrë pjesë në samitin e G20 në Bali në nëntor.

“Pjesëmarrja e Ukrainës do të varet nga situata e sigurisë në Ukrainë dhe nga kush tjetër mund të marrë pjesë”, tha Zelensky në konferencën e përbashkët për shtyp për të shënuar vizitën e parë të Widodo në Ukrainë.

Zelensky shtoi se vizita e Widodo ishte e rëndësishme për të ndihmuar në ndalimin e luftës, raporton CNN.

“Unë i konsideroj bisedimet tona sot si një hap të rëndësishëm për forcimin e koalicionit global kundër luftës të të gjitha vendeve që mund të rikthejnë dhe garantojnë stabilitet në botë. Ju keni arritur fitoren në luftën tuaj për liri, ne besojmë se mund ta mbrojmë lirinë dhe pavarësinë tonë nga lufta kolonizuese e Federatës Ruse”, tha Zekensky.

Widodo tha gjithashtu se ai do t’i përcjellë një mesazh paqeje nga Zelensky presidentit rus Vladimir Putin kur të takohet me të të enjten. Widodo gjithashtu e ftoi Putinin në G20.

Presidenti indonezian diskutoi gjithashtu rëndësinë e Ukrainës për zinxhirin botëror të furnizimit me ushqime, duke thënë se “duhen bërë të gjitha përpjekjet në mënyrë që Ukraina të mund t’i kthehet përsëri eksportit të ushqimit”.

 

Më të lexuarat