BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x

Bota

Gabimi fatal i ushtarëve të Vladimir Putinit që iu kushtoi shtrenjtë, ja si rusët qëlluan ushtarët dhe avionët e tyre pasi kishin në duar harta të vjetra

Gabimi fatal i ushtarëve të Vladimir Putinit që iu kushtoi

Rusët u mashtruan shumë herë dhe shpenzuan municion në objektiva të rreme ukrainase duke vrarë ushtarët e tyre. Sipas raportit të fundit nga instituti i ekspertëve RUSI (Instituti Mbretëror i Shërbimeve të Bashkuara), gjatë pushtimit të Ukrainës, forcat e presidentit rus Vladimir Putin u mbështetën në harta të vjetruara të objektivave ushtarakë për të hapur zjarr. Si pasoj ata kanë qëlluar mbi ushtarët e tyre pasi nuk e dinin se ku ishin. Rusët u mashtruan shumë herë dhe shpenzuan municion në objektiva të rreme ukrainase dhe për burimet funksionale të Ukrainës ata menduan se ishin shkatërruar  por që në fakt nuk ishin shkatërruar por thjesht ishin mashtruar nga taktikat e forcave ushtarake të Ukrainës. Në pamundësi për të zbuluar se si pilotët ukrainas ende po fluturojnë, duke pasur parasysh shkatërrimin e supozuar të bazave të tyre ajrore nga forcat, ata kanë spekuluar se Kievi mund të ketë ndërtuar një kompleks të përpunuar nëntokësor për të lejuar pilotët e tij të ngrihen. Por diçka e tillë nuk është reale  por harta që posedojnë forcat ruse janë shumë të vjetra dhe shumë vende apo ndërtesa të Ukrainës nuk ekzistojnë në hartë.Për shkak të mungesës së komunikimit, artileria ruse shënjestroi forcat e veta, ndërsa mbrojtja kundërajrore shënjestroi avionët miqësorë. Sistemi elektronik i kundërmasave Hibni, i cili supozohet të mbrojë pilotët rusë, në vend të kësaj bllokoi avionët e tyre. Ndaj dhe kjo ka bërë që një nga problemet më të mëdha që minonte përpjekjet e Putinit për luftë ishte i ashtuquajturi zjarr miqësor. Ky fakt është pohuar edhe nga një komandantë pro Kremlinit: Shumica e vdekjeve të ushtarëve rreth 60% e tyre, që nga mesi i majit e deri tani janë shkaktuar nga zjarri i vetë rusëve.

Më të lexuarat