BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Gafa epike e Biden gjatë takimit me kryeministrin britanik (Video)

Gafa epike e Biden gjatë takimit me kryeministrin britanik (Video)

Presidenti i SHBA Joe Biden iu drejtua kryeministrit britanik Rishi Sunak si “president” gjatë bisedës së tyre sot në Shtëpinë e Bardhë.

Biden, 80 vjeç, shpejtoi të korrigjonte, duke bërë shaka se i dha Sunak një promovim. “Epo zoti President… Sapo ju promovova… Zoti Kryeministër, është mirë që ju mirëpres përsëri”, tha Biden në fillim të takimit me kryeministrin britanik, i cili qeshi.

Kjo është vizita e parë e Sunak në Shtëpinë e Bardhë që kur ai mori detyrën si kryeministër i Britanisë tetorin e kaluar.

“Në muajt e fundit u takuam në San Diego dhe më pas u takuam në Belfast dhe Hiroshima”, tha presidenti amerikan. “Dhe tani ne jemi këtu, ne do të zgjidhim të gjitha problemet në botë në 20 minutat e ardhshme,” shtoi ai.

Presidenti amerikan vlerësoi sot lidhjet e forta Uashington-Londër, duke thënë se ato janë në “formë jashtëzakonisht të mirë”. Megjithatë, gjatë vizitës së tij të fundit në Irlandë, ai kishte thënë se qëllimi i udhëtimit të tij në ishull ishte të sigurohej që “populli britanik të mos jetë i ngarkuar”, mes shqetësimeve për procesin e paqes dhe ndikimin e Brexit.