BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe ish-gruas së tij në Hamallaj e Palasë, bllokohen fatura dhe sende personale, ish-ministri socialist në ankth

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe
x

Bota

Gafat e tij nuk ka fund, çfarë po ndodh me presidentin amerikan? Joe Biden kërkon në mes të audiencës ligjvënësen amerikane të vdekur: Jackie, a je këtu? (VIDEO që po bën xhiron e rrjetit)

Gafat e tij nuk ka fund, çfarë po ndodh me presidentin amerikan? Joe

Kjo nuk është hera e parë që Presidenti i SHBA-ve Joe Biden bëhet pjesë e rrjetit për gafat që thotë, teksa në një situatë të tillë lind natyrshëm pyetja nëse gjendja e tij psikologjike është stabël.

Bëhet me dije nga mediat e huaja se gjatë një eventi në Shtëpinë e Bardhë ai kërkoi mes të pranishmëve ish-kongresmenen republikane Jackie Walorski, e cila humbi jetën në një aksident në fillim të gushtit. 

Lajmi konfirmohet nga media prestigjoze Reuters.

“Jackie, a je këtu? Ku është Jackie? pyeti presidenti 79-vjeçar, në një fjalim për luftën kundër mbipeshës dhe pasigurisë ushqimore.

Duke parë audiencën, ai shtoi “ajo do të ishte këtu."

“Dua të falënderoj të gjithë ata që janë këtu,” tha Joe Biden, duke përmendur dy ligjvënës që ishin përfshirë veçanërisht në këto çështje, përpara se të kërkonte gruan e ndjerë në audiencë.

Kongresmenja amerikane Jackie Walorski vdiq në moshën 58-vjeçare në një aksident automobilistik në Indiana më 3 gusht. Në atë kohë, Shtëpia e Bardhë lëshoi ??një deklaratë në të cilën Presidenti Biden tha se ishte “i tronditur dhe i pikëlluar” nga vdekja e parakohshme e ligjvënëses.

Një zyrtare Partisë Republikane dhe anëtare e Dhomës së Përfaqësuesve që nga viti 2013, Jackie Walorski ishte angazhuar veçanërisht në luftën kundër kequshqyerjes.

Në fakt, ajo ishte ndër ligjvënësit që e kishin përgatitur prej kohësh ngjarjen në të cilën Presidenti Biden foli të mërkurën.

 

Më të lexuarat