BREAKING NEWS

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re, tentativa në prapaskenë për të vonuar plotësimin e Kushtetueses dhe shkarkimin e presidentit

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re,
x
BREAKING NEWS

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do qëndrojnë në Shqipëri edhe pas “Defender”-it për të stërvitur ushtrinë shqiptare

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do
x
BREAKING NEWS

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i shqetësuar nga lëvizjet e ndërkombëtarëve dhe surprizat e shtatorit

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i
x
BREAKING NEWS

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja kush rrezikon largimin dhe ndryshimi i strukturës së ministrive

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare, dyshohet se ra nga kati i 5 i banesës (EMRI+FOTO)

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare,
x
BREAKING NEWS

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin që do të fundosë SHBA: Kjo parti shumë shpejt do të zhduket...

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin
x
BREAKING NEWS

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve në vend rritet shpejt, ministria zbardh shifrat më të fundit

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve
x
BREAKING NEWS

Berisha “u shkel syrin” amerikanëve nga Kuvendi i PD, i jep mbështetje Bashës dhe lajmëron se nuk do prishë marrëveshjen për rikthimin në krye të partisë

Berisha “u shkel syrin” amerikanëve nga Kuvendi i PD, i jep
x

Bota

Gazetari i vrarë i "Charlie Hebdo" varroset në arkivol të dekoruar me karikatura (FOTO)

Gazetari i vrarë i "Charlie Hebdo" varroset në arkivol
Një nga karikaturistët e vrarë në sulmin e Parisit, pjesë e revistës satirike "Charlie Hebdo", Bernard Velhac, është varrosur ditën e enjte, shoqëruar nga mijëra persona, të cilët kishin ardhur në nderim të tij.
 
Miqtë, familjarët dhe fansat e të njohurit si "Tignouns" nderuan karikaturistin me arkivolin e dekoruar me karikatura.
 
Më poshtë mund të shikoni disa nga pamjet që tregojnë arkivolin e dekoruar dhe përcjellen e gazetarit për në banesën e fundit.
 
?Gazetari i 'Charlie' varroset në arkivol të dekoruar me karikatura (Foto)
 
Paying tribute: The coffin of Bernard Verlhac kown as 'Tignous', is carried outside the town hall of Montreuil after the tribute service today
 
Fragile: Friends and former colleagues of Tignous wrote humorous messages and drew caricatures and cartoons on the coffin during the service
 
In his honour: A guest writes a message on Tignous coffin during a funeral service held at the city hall
 
Respected: People applaud during the funeral of Tignous outside the town hall of Montreuil, near Paris
 
Long career: Tignous, 57, had been working as a cartoonist since the 1980s and was a member of a group of artists called Cartoonists for Peace