BREAKING NEWS

“E PABESUESHME”, Kreshnik Spahiu habitet nga ajo çfarë shikon në profilin e presidentit Ilir Meta: O Zot sa turp!

“E PABESUESHME”, Kreshnik Spahiu habitet nga ajo çfarë
x

Bota

Gazetari i vrarë i "Charlie Hebdo" varroset në arkivol të dekoruar me karikatura (FOTO)

Gazetari i vrarë i "Charlie Hebdo" varroset në arkivol
Një nga karikaturistët e vrarë në sulmin e Parisit, pjesë e revistës satirike "Charlie Hebdo", Bernard Velhac, është varrosur ditën e enjte, shoqëruar nga mijëra persona, të cilët kishin ardhur në nderim të tij.
 
Miqtë, familjarët dhe fansat e të njohurit si "Tignouns" nderuan karikaturistin me arkivolin e dekoruar me karikatura.
 
Më poshtë mund të shikoni disa nga pamjet që tregojnë arkivolin e dekoruar dhe përcjellen e gazetarit për në banesën e fundit.
 
?Gazetari i 'Charlie' varroset në arkivol të dekoruar me karikatura (Foto)
 
Paying tribute: The coffin of Bernard Verlhac kown as 'Tignous', is carried outside the town hall of Montreuil after the tribute service today
 
Fragile: Friends and former colleagues of Tignous wrote humorous messages and drew caricatures and cartoons on the coffin during the service
 
In his honour: A guest writes a message on Tignous coffin during a funeral service held at the city hall
 
Respected: People applaud during the funeral of Tignous outside the town hall of Montreuil, near Paris
 
Long career: Tignous, 57, had been working as a cartoonist since the 1980s and was a member of a group of artists called Cartoonists for Peace
 

Më të lexuarat