BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Bota

Gazetari italian: Ja pse fundi i Vladimir Putinit është shumë afër

Gazetari italian: Ja pse fundi i Vladimir Putinit është shumë

Rusia po përparon ngadalë në Donbass, por është në vështirësi të dukshme. Lufta që po vazhdon prej më shumë se katër muajsh tani i kushton një kosto në rritje dhe të madhe ekonomisë së saj, e cila testohet ditë pas dite nga sanksionet. Gazetari italian Roberto Fabbri ka dhënë një panoramë të situatë dhe çfarë rrezikon Putini. “Forcat e tij të armatosura i nënshtrohen një stresi shumë më të madh sesa pritej, zbulojnë falsitetin e imazhit që Kremlini kishte përhapur në botën e një ushtrie në fakt të pamposhtur. Në këto ditë, vetë autoritetet ruse duhet të pranojnë se po u mbarojnë armët dhe municionet. Me armët e reja nga Perëndimi, artileria ukrainase tani mund të godasë fort dhe thellë në pjesën e pasme ruse në Donbass dhe më gjerë; sulmohen me sukses bazat ruse të Melitopolit në jug të pushtuara prej muajsh; ishulli strategjik i Gjarpërinjve është rimarrë duke e detyruar Moskën të sajojë një gënjeshtër të turpshme për një tërheqje të supozuar vullnetare që të kujton aq shumë ato nga Kievi dhe Kharkiv; Shpërthimet në rajonin Belgorod të Rusisë janë një kujtesë se ukrainasit kanë aftësinë për të kryer veprime efektive edhe përtej kufirit. Putini i pakënaqur me zhvillimet e luftës përpiqet të përfshijë një Bjellorusi ngurruese dhe ndryshon udhëheqjen e tij ushtarake për të disatën herë (tani komanda duket se i është besuar gjeneralit Zhidko). Dhe siç ndodh, pikërisht tani, thirrja e sinqertë për të ndaluar armatosjen e Ukrainës shfaqet me insistim të ri. Në emër të interesit të gjithë botës, natyrisht, jo të Rusisë E vërteta është se lufta po e vë Putinin në provë dhe se nëse ai sugjeron shkëputje dhe armëpushim, ai po e bën atë nga një pozicion dobësie, përndryshe nuk do ta bënte kurrë. Mbi të gjitha: ne paguajmë një çmim të rëndë, është e vërtetë, por nëse nuk e ndalojmë Putinin tani, do të jetë shumë më keq më pas”, përfundoi analizën gazetari.

Më të lexuarat