BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Bota

Gazetari rus bën deklaratën tronditëse, zbulon aksidentalisht humbjet e Rusisë

Gazetari rus bën deklaratën tronditëse, zbulon aksidentalisht

Një korrespondent i luftës për median shtetërore ruse ka zbuluar aksidentalisht shkallën e humbjeve të tyre në Ukrainë, duke pranuar se një ‘numër i madh ushtarësh rusë’ kanë vdekur.

Alexander Sladkov po fliste për kanalin e lajmeve Rossiya 1 nga rajoni i Donbasit kur raportoi se sa efektiv ka qenë sulmi i Ukrainës.

Gazetari më pas u korrigjua shpejt dhe i tha kanalit propagandistik se Rusia ka arritur ‘suksese të mëdha’.

“Po humbasim një numër të madh njerëzish, kemi të plagosur…, por kemi suksese të mëdha”, raportoi ai pasi kuptoi gabimin e bërë.

Trupat ruse janë dorëzuar masivisht përballë kundërsulmit të shpejtë ukrainas që po vazhdon të fitojë terren, duke i bërë disa të shpresojnë se më në fund është arritur një pikë kthese në luftë.