BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Bota

Gëlltiti rastësisht një sasi të madhe droge, 2-vjeçari lufton për jetën në spital

Gëlltiti rastësisht një sasi të madhe droge,

Një fëmijë 2-vjeçar është dërguar me urgjencë drejt spitalit, i cili tashmë ndodhetnë gjendje kritike për jetën pasi mjekët i gjetën në trupin e tij një sasi e madhe droge.

Ai u shtrua në ICU në Spitalin Royal Belfast për Fëmijë të Sëmur dhe u vendos në një ventilator.

Sipas The Sun, policia tha se pesë persona janë arrestuar nën dyshimin e mizorisë ndaj fëmijëve. Kjo përfshin tre gra, të moshës 51, 27 dhe 20 vjeç, dhe dy burra, 28 dhe 25 vjeç. Zyrtarët gjithashtu kontrolluan shtëpinë e fëmijës pas një paralajmërimi nga autoritetet shëndetësore.

“Në përgjigje të një raporti të pretenduar për mizori ndaj fëmijëve, policia arrestoi një mashkull 25-vjeçar dhe një femër 20-vjeçare më 13 qershor. Gjatë një kontrolli vijues në një pronë rezidenciale, një numër artikujsh u gjetën për ekzaminim duke përfshirë një sasi tabletash, ilaçesh dhe mjetesh të drogës. Gjatë hetimeve pasuese, një femër 51 vjeçare, mashkull 28 vjeçare dhe femër 27 vjeç gjithashtu u arrestuan nën dyshimin e mizorisë së fëmijëve në 14 qershor.”-tha një zëdhënës i PSNI.

Incidenti vjen pas një paralajmërimi për shkollat ??në Irlandën e Veriut në fillim të këtij muaji në lidhje me ëmbëlsirat që përmbajnë sasi të rrezikshme të vajit të kanabisit. Një vajzë nëntë vjeçare u dërgua menjëherë në A&E për trajtim me “nivele të zbulueshme kanabisi” pasi hëngri gabimisht një të tillë.

Zyrtarët paralajmërojnë se mund të ketë një efekt më të fortë tek fëmijët për shkak të masës së tyre të ulët të trupit dhe mund të shkaktojë halucinacione, të përziera dhe humbje të vetëdijes. Departamenti i Arsimit (DE) tha se po u shkruante shkollave pasi mori një paralajmërim nga Agjencia e Shëndetit Publik (PHA).

Më të lexuarat