Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Genova nuk gjen paqe, plas zjarri në një nga fabrikat e evakuuara nën urën Morandi

Postuar: 17/08/2018 - 08:56

Mëngjesin e sotëm në orën 7:30 një zjarr shpërtheu brenda një fabrike që ndodhet në zonën e rënies së urës Morandi në Genova. Fabrika është një prej objekteve që u evakuua më 14 gusht. Shkaqet e zjarrit nuk dihen ende, ndërsa zjarrfikësit janë duke punuar në vend.Sipas mediave italiane, situata është nën kontroll.

38 persona gjetën vdekjen pas shembjes së një pjese të urës Morandi në Genova, mes tyre 3 fëmijë, ndërsa rezultojnë mbi 10 të zhdukur. 15 janë të plagosur nga tragjedia e po kështu janë evakuuar nga zona poshtë urës mbi 630 persona.
 
Kërkimet për zhdukurit vazhdojnë ende, por nuk ka shpresa për të gjetur njerëz të gjallë. Për të parë videon mund të klikoni

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.