BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Gjendet trupi i pajetë i një 24-vjeçareje, zbardhen dyshimet e para

Gjendet trupi i pajetë i një 24-vjeçareje, zbardhen dyshimet e

Është gjetur ditën e sotme trupi i një emigranteje në brigjet e Francës veriore, sipas një burimi policor dhe një organizatë të ndihmës për emigrantët. Trupi i pajetë u gjet në Bleriot-Plage, në bregdetin Opal, nga ku emigrantët po përpiqeshin të shkonin drejt Britanisë me varka.

Bëhet fjalë për një grua të lindur në Eritrea në vitin 1999. Në vendngjarje ndodhen mjekët për të përcaktuar shkaqet e vdekjes së saj, e cila mund të jetë për shkak të mbytjes apo të shkaktuar nga ndonjë sëmundje.

Gjashtë shtetas afganë të moshës 21 deri në 34 vjeç humbën jetën kur anija në të cilën ndodheshin u fundos më 12 gusht. Katër persona u akuzuan dhe u burgosën në Francë disa ditë pas fundosjes së një anije, në të cilin vdiqën të paktën 27 emigrantë në nëntor të 2021.

Sipas autoriteteve britanike, më shumë se 21,000 njerëz kanë mbërritur në Britani deri në fillim të shtatorit duke kaluar kanalin anglez me varka që nga fillimi i vitit 2023.