BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Gjendje emergjence/ Londra merr vendimin e pazakontë për shkak të thatësirës, nis nga 24 gushti

Gjendje emergjence/ Londra merr vendimin e pazakontë për shkak të

Thames Water, kompania e ujit me bazë në Londër, do t’u ndalojë klientëve të saj përdorimin e zorrëve të ujit për vaditje nga 24 gushti, për shkak të thatësirës së zgjatur, shkruan Reuters.

Britania deklaroi zyrtarisht thatësirën në disa zona të Anglisë të premten, pasi korriku i këtij viti ishte më i thati në rajon për gati 90 vite, me temperatura që kaluan 40 gradë Celsius për herë të parë.

“Me parashikimin e ulët të reshjeve në muajt e ardhshëm, tani duhet të kalojmë në hapin tonë të radhës”, tha kompania në një deklaratë të postuar në faqen e saj të internetit.

“Gjithçka që po bëjmë tani do të ndihmojë në mbrojtjen e rezervave tona verën e ardhshme dhe do të ndihmojë mjedisin,” shtoi kompania.

Edhe disa kompani të tilla në Angli kanë marrë të njejtin vendim, i cili synon të parandalojë klientët e tyre që të përdorin ujin për të ujitur kopshtet e tyre, për të larë makinat apo për të mbushur me ujë pishinat.