BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Bota

Gjermania i dërgoi sisteme raketore, por Polonia ka një tjetër “dëshirë”

Gjermania i dërgoi sisteme raketore, por Polonia ka një tjetër

Polonia kohët e fundit mori raketa Patriot nga Gjermania dhe njoftoi se dëshiron t’i dërgojë në Ukrainë për t’iu kundërvënë Rusisë.

Ministri polak i Mbrojtjes Mariusz Blazak njoftoi se i kishte kërkuar Berlinit që të transferonte grupet e raketave Patriot në Ukrainë.

“Pas sulmeve të reja raketore ruse, i kam kërkuar Gjermanisë të zhvendosë grupet Patriot në Ukrainë dhe t’i vendosë ato në kufirin e saj perëndimor”, shkroi ministri në Twitter.

Të hënën, Polonia tha se do të propozonte vendosjen e grupeve shtesë Patriot pranë kufirit të saj me Ukrainën, pasi Gjermania ofroi sistemet.