BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj drejt SPAK për pastrim parash, dëshmia e pastrueses dhe vartëses rëndojnë pozitat, ish-ministri fluturon drejt Suedisë

Arben Ahmetaj drejt SPAK për pastrim parash, dëshmia e pastrueses dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë. Gjykata e Lartë merr vendimin për Jeton Lamin

Kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë. Gjykata e Lartë
x

Bota

Gjermania paralajmëron Perëndimin që të shmangë “luftën e ftohtë”: Kina dhe Rusia janë dy vendet që përfaqësojnë një kërcënim për botën

Gjermania paralajmëron Perëndimin që të shmangë

Kancelari gjerman Olaf Scholz paralajmëroi ditën e djeshme se nuk duhet të krijohet një luftë e re e ftohtë duke e ndarë botën në blloqe dhe kërkoi që të nisin çdo përpjekje për të ndërtuar partneritete të reja. Scholz deklaroi se Perëndimi duhet t’i përmbahet vlerave të tij demokratike, por gjithashtu duhet t’i rezistojë tundimit për të ndarë përsëri botën në blloqe. “Kjo do të thotë se duhet bërë çdo përpjekje për të ndërtuar partneritete të reja, pragmatikisht dhe pa pengesa ideologjike”, tha Scholz. Kancelari gjermane veçoi Kinën dhe Rusinë si dy vende që përfaqësojnë një kërcënim për botën e shumë luftërave dhe tha se është i nevojshëm unitet më i fortë evropian dhe transatlantik për të kapërcyer këtë situatë. Sipas fjalëve të tij, partneriteti transatlantik mbetet i një rëndësie kyçe për përballimin e kërcënimeve nga sulmet e mundshme ruse në territorin aleat, ndërkohë që Kina është kthyer drejt izolimit dhe për afrimin e saj ndaj Tajvanit, është e nevojshme që Evropa dhe Amerika e Veriut të formojnë një të re dhe më të fortë. partneritet me vende në mbarë botën. Ai shtoi se “gjermanët synojnë të bëhen garantues i sigurisë evropiane, të cilën e presin aleatët, ndërtues urë brenda BE-së dhe përfaqësues i zgjidhjeve shumëpalëshe për problemet globale”. Për kancelarin gjerman, beteja e Rusisë në Ukrainë është e humbur. Ai ka thënë se është e qartë presidenti rus Vladimir Putin nuk mund të fitojë në fushën e betejës dhe bëri thirrje për negociata me kushtet e Ukrainës. “Për këtë, apeli im për Putinin mbetet. Ndaloni vrasjet e pakuptimta, tërhiqni të gjitha trupat tuaja nga Ukraina dhe bini dakord për bisedimet e paqes me qeverinë ukrainase”, ka thënë kancelari pak javë më parë.

Më të lexuarat