Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjeti gjarpërinj në zyrë, presidenti ndërmerr veprimin e menjëhershëm

Postuar: 19/04/2019 - 15:31

Gjarpërinj të gjetur në zyrën e tij, kanë detyruar presidentin e Libisë, George Ëeah, të punojë nga banesa e tij private, shkruan BBC.

Sekretari i Shtypit Smith Toby i tha BBC të mërkurën  se u gjetën dy gjarpërinj të zinj në ndërtesën e ministrisë së punëve të jashtme, vendi i zyrës së presidentit.

“Është vetëm për t’u siguruar që gjërat zvarritëse dhe rrëshqanorët të dalin nga ndërtesa. Ministria e Punëve të Jashtme pret zyrën e presidentit, kështu që bëri një memorandum të brendshëm duke i kërkuar stafit të qëndrojë në shtëpi derisa ata bëjnë tymosje”, tha ai.

“Gjarpërinjtë nuk u vranë kurrë. Kishte një vrimë të vogël diku [nëpër të cilën] ata u kthyen prapa”, shtoi Toby.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:19

Prefekti i qytezës gjermane Grafenwoehr, Edgar Knobloch, tha sot se nuk beson që presidenti i SHBA, Donald Trump do të përmbushë vërtet kërcënimin për tërheqjen e ushtarëve amerikanë nga Gjermania.

Postuar: 22/08/2019 - 17:47

Kina ka dislokuar zyrtarisht avionët e saj elitarë J-20 në komandën e “teatrit lindor&rdq

Postuar: 22/08/2019 - 17:26

Në ditën e dytë të konsultimeve për zgjidhjen e krizës politike të shkaktuar nga dorëheqja e kr

Postuar: 22/08/2019 - 16:05

Emmanuel Macron paraljëmroi sot kryemisnitrin britanik Boris Johnson se vendi i tij që e konsid

Postuar: 22/08/2019 - 15:37

Boris Johnson do të takojë presidentin e Francës Emmanuel Macron, i cili insistoi se rihapja e

Postuar: 22/08/2019 - 15:35

Rusia dhe Kina kanë thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB, pas deklara

Postuar: 22/08/2019 - 15:11

Tre ushtarë turq u vranë në një përleshje me militantët kurdë në Turqinë juglindore, afër kufijve