BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Gjykata e Moskës refuzon apelin e liderit të opozitës ruse, Navalny habit me deklaratën: Të gjitha akuzat kanë motiv politik

Gjykata e Moskës refuzon apelin e liderit të opozitës ruse,

Njeriu që shumë besonin se do të përmbyste regjimin e Putin, Alexei Navalny, do qëndrojë në qeli pas refuzimit të Apelit nga gjykata e Moskës për dënimin 19 vjet për 6 akuzat e ngritura kundër tij. Mediat u lejuan të filmonin vetëm verdiktin final, pasi seanca u bë me dyer të mbyllura.

Navalny reagoi duke thënë se procesi po kryhet pas dyerve pasi atij po i cënohen të drejtat. Sakaq ai shtoi se të gjitha akuzat janë të motivuara politikisht dhe se kjo është një përpjekje për të heshtur zërat kritik të Presidentit Putin.

Lëvizja dhe aktiviteti i tij politik u shpall i paligjshëm dhe “ekstremist” dhe pjesëmarrësit kryesor të saj janë burgosur. 47-vjeçari u kthye në Rusi në janar të vitit 2021 pas atentatit ku u helmua, nga një komplot i dyshuar rus. Ai u arrestua menjëherë nga policia ruse dhe u burgos në Melekhovo në lindje të Moskës.
Së bashku me të u burgos Daniel Kholodny, një teknik televiziv që punonte për Navalny, i cili u dënua me 8 vite burgosje nën po të njëjtën çështje.