BREAKING NEWS

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush është bosi që kishte privatizuar një pjesë të pronës, pritet konferencë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush
x

Bota

Gjykata merr vendimin e bujshëm, dënon ish-presidenten me 20-vjet burg

Gjykata merr vendimin e bujshëm, dënon ish-presidenten me 20-vjet burg

68-ishte dënuar më herët me 15 vjet burg por duke marrë parasysh akuza të shtuara, kryesisht për ushtrim të influencës së paligjshme, u shtuan edhe pesë vite burg dhe një gjobë prej $15 milionë.

Në gusht 2019 gjykata e lartë e Seulit urdhëroi rivlerësimin e çështjes së Park, e cila ishte dënuar bashkë me mikeshën e saj Choi Soon-sil, për zhvatje rryshfeti nga korporata të mëdha duke përfshëri Samsung e madje dhe nga shërbimet e inteligjencës së vendit.