Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Godet Britania, Tornado të frikshëm drejt Sirisë, shkatërrohet skuadra e snajperistëve islamikë

   Godet Britania, Tornado të frikshëm drejt Sirisë, shkatërrohet skuadra e snajperistëve islamikë

Postuar: 04/12/2015 - 14:13

Britania e Madhe ka kryer disa sulme të frikshme mbrëmjen e kaluar, duke goditur disa objektiva të rëndësishme të xhihadistëve.
 
6 avionë bombardues britanikë kanë goditur një rafineri nafte të Shtetit Islamik, duke e shkatërruar plotësisht atë.
 
Por, goditja më e fortë ka qenë ajo ndaj një skuadre snajperistësh. Këta të fundit kanë qenë duke luftuar, kur janë bombarduar nga Tornadot britanikë.
 
Ndërkohë, Britania ka vendosur të shtojë forcat në Irak dhe Siri, ku së fundi ka dërguar 6 avionë dhe 15 pilotë shtesë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 09:34

Dje u mbajtën zgjedhjet lokale të përsëritura për bashkinë më të rëndësishme në Turqi, atë të Stambollit.

Postuar: 24/06/2019 - 09:02

Gjithsej 57 terroristë janë neutralizuar deri më tani gjatë ofensivës antiterroriste “Kthet

Postuar: 24/06/2019 - 08:43

Nënë e bijë prenotuan në një hotel me katër yje për pushimet e verës, por u shokuan nga ajo cfarë

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar kandidatin e Partisë Republikane Popullore (CHP)

Postuar: 23/06/2019 - 22:51

Partia turke në pushtet, Partia për Drejtësi dhe Zhvillim ka humbur zgjedhjet lokale në Stamboll.

Postuar: 22/06/2019 - 23:40

Eshtrat e një mësuesi, i cili u zhduk prej më shumë se 16 vjet më parë në Kinë, janë gjetur të va

Postuar: 22/06/2019 - 23:17

Presidenti i SHBA Donald Trump ka qenë gjithmonë në qendër të akuzave për ngacmime seksual.