BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Goditet nga rrufeja, zjarri shkatërron kishën 280 vjeçare

Goditet nga rrufeja, zjarri shkatërron kishën 280 vjeçare

Një kishë historike 280-vjeçare në shtetin amerikan Masaçusets është shkatërruar nga një zjarr masiv që shpërtheu një ditë më parë.

Mediat e huaja shkruajnë se shkaku kryesor për këtë zjarr është bërë rrufeja, duke shkatërruar kishën e Parë Kongregacionale të Spencer-it.

Departamenti i Zjarrfikësve Spencer u përgjigj menjëherë dhe luftoi me flakën për orë të tëra, ndërsa tymi dilte nga ndërtesa, e cila ishte tërësisht prej druri. Zjarri u përhap shpejt dhe kambana e kishës u përfshi plotësisht nga flakët para se të rrëzohej.

Fatmirësisht në momentin e flakëve nuk kishte persona brenda.

Ndërkohë edhe një herë tjetër kisha kishte patur të njëjtën fat, ku në vitin 1862 ishte shkatërruar sërish nga flakët për tu rihapur një vit më vonë.