BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Pezullohen nga puna 4 zyrtarë, zbardhen akuzat që rëndojnë

Pezullohen nga puna 4 zyrtarë, zbardhen akuzat që rëndojnë
x

Bota

Goditja e fortë për Putinin/ Kush është gjenerali rus që u gjend i vdekur pas dy muajsh në varrezat masive të Ukrainës

Goditja e fortë për Putinin/ Kush është gjenerali rus

Vitaly Gerasimov vdiq. Nipi i gjeneralit Valery Gerasimov vdiq marsin e kaluar ndërsa ai ishte i angazhuar në luftën në Ukrainë, por vetëm sot është bërë e mundur gjetja e trupit të tij. Burri, nipi i shefit të shtabit rus dhe zëvendëskomandantit të parë të ushtrisë së 41-të të Qarkut Qendror Ushtarak të Rusisë, u gjet i varrosur në Kharkiv. Trupi u gjet së bashku me atë të ushtarëve të tjerë rusë. Varrimi do të ishte bërë në duart e disa banorëve ukrainas, ndërsa zhvarrosja do të ishte bërë nga policia. Gjenerali vdiq në një betejë me forcat e Kievit. Para luftës në Ukrainë, Vitaly kishte luftuar luftën e dytë në Çeçeni dhe operacionin ushtarak rus në Siri përpara se të merrte një medalje për operacionin në Krime në 2014.

Qytetarët vendas, përveç varrosjes së denjë për armiqtë e rënë në betejë, vendosën në varre edhe kryqe druri të bëra vetë. "Ne kemi marrë raporte për varre të gjetura në disa rrugë pa asnjë shenjë tjetër përveç kryqeve prej druri të bëra vetë," tha kreu i Departamentit të Hetimit të Policisë së Rajonit të Kharkiv, Serhiy Bolvinov në Facebook, duke postuar disa foto.

Dhe përsëri: “Këta varre na është dashur të gërmojmë për të identifikuar dhe transferuar trupat siç kërkohet nga procedurat ndërkombëtare”. Pastaj gërmimi në rusët që "nuk janë të interesuar të marrin të vdekurit e tyre". Përfshirë Gerasimovin, agjentët gjetën 6 trupa, të gjithë të veshur ende me uniformën e Federatës Ruse.