BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Bota

Goditje e bukur nga ukrainasja, ja si i mashtroi adoleshentja rusët dhe i “rrëmbeu” informacionet e rëndësishme

Goditje e bukur nga ukrainasja, ja si i mashtroi adoleshentja rusët dhe i

Një vajzë 18-vjeçare nga Ukraina përdori një aplikacion rus takimesh dhe flirtoi në internet me ushtarët rusë në vijën e frontit për të nxjerrë informacione.

Sipas dailymail.co.uk, gruaja me pseudonimin “Lisa” u frymëzua nga një veprim i ngjashëm i një përdoruesi të TikTok dhe donte të hakmerrej për pushtimin e vendit të saj dhe faktin që u detyrua të linte shtëpinë e saj në Kherson për shkak të luftës.

18-vjeçarja, shkruan media britanike, ka krijuar një profil të rremë në një aplikacion takimesh duke thënë se ishte një vajzë e re ruse që pëlqente ushtarët. Në një periudhë të shkurtër kohe ajo filloi të kishte kontakte me ushtarë të cilët i dërgonin mesazhe romantike, video dhe mesazhe zanore.

Ilgis Hafizov, 24 vjeç, nga Rusia perëndimore, i cili ishte në front për të mbledhur para për t’u martuar, më pas u nda me të fejuarën e tij dhe vendosi të blinte një makinë. “Po kursej për një BMW”, i shkruante me krenari.

“Lisa” ua dha informacionin e saj gazetarëve investigativë përmes faqes së internetit “Slidstvo.info”, të cilët përdorën të dhënat e internetit për të gjurmuar vendndodhjet e rusëve që nuk dyshonin.

“Të gjithë kriminelët kaluan kufirin e një vendi tjetër duke tundur armët”, argumenton Lisa. “Ata erdhën për të vjedhur, për të vrarë”, shton ajo.

Një anëtar i forcave speciale, i dëshpëruar për t’i bërë përshtypje, madje i dërgoi asaj video të avionëve rusë që ngriheshin nga një aeroport, duke i shpjeguar se ata do të “hedhnin raketat” dhe “të vrisnin khokholët (zhargon rus) ukrainas”.

19-vjeçari Nikolai Izmailov bëri foto duke pozuar në sfondin e helikopterëve të parkuar në Kherson të pushtuar përpara se të fillonin bombardimin e Odesës dhe Kharkiv.