Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

" Greqia", Merkel: Shumë e vështirë që sot të ketë një zgjidhje për krizën, ende s'ka bazë për negociata pas referendumit

" Greqia", Merkel:  Shumë e vështirë që sot të ketë një z gjidhje për krizën, ende s'ka bazë për negociata pas referndumit

Postuar: 07/07/2015 - 17:32

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha para samitit të Eurozonës se ditën e sotme nuk ka asnjë mundësi për zgjidhje për sa i takon çështjes së Greqisë.
 
Merkel thekson se presin propozimet e Greqisë për daljen nga kriza.
 
Ajo tha se koha është shumë e shkurtër dhe se ende nuk ka bazë për negociata pas refuzimit të referendumit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 09:56

Të gjithëve na ka ndodhur që të gënjejmë të paktë një herë në jetë për të shpëtuar nga një situatë e sikletshme dhe e kemi justifikuar veten me idenë se ishte thjesht një gënjeshtër e bardhë.

Postuar: 15/11/2019 - 09:43

Në Kaliforni një nxënës i një shkolle të mesme, i veshur me të zeza,  ka vrarë me armë zjarr

Postuar: 15/11/2019 - 07:33

Komisioni Europian ka nisur një procedurë kundër Britanisë së Madhe për dështimin e emërimit të n

Postuar: 15/11/2019 - 07:24

Kryetarja e Dhomës së Ulët të Kongresit amerikan Nancy Pelosi tha dje se Presidenti Donald Trump

Postuar: 14/11/2019 - 20:25

Rusia ka ofruar kohët e fundit pamje të testeve të rezistencës për mjetet saj ushtarake ndaj ef

Postuar: 14/11/2019 - 19:43

Një yll është pikasur së fundmi duke lëvizur me shpejtësi marramendëse përmes universit, pasi u

Postuar: 14/11/2019 - 18:07

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.2 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në