Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gruaja e zëdhënësit të Putin paditet për taksat në SHBA

Postuar: 11/02/2019 - 22:25

Ish-kampionia olimpike Tatiana Navka, bashkëshortja bukuroshe e zëdhënësit të Kremlinit, Dmitri Peskov, nuk ka raportuar të plotë të ardhurat e saj sipas autoriteteve të SHBA.
 
Navka është ish-kampione patinazhi dhe sipas hetimeve të tatimorëve amerikanë ka pretenduar pa të drejtë reduktime taksore.
 
Dokumentet e gjykatës tregojnë se ka akumuluar mijëra dollarë taksa të papaguara për pronat e saj në Nju Jork.
 
Navka ka jetuar dhe është stërvitur për një dekadë në SHBA, ndërsa pas kthimit të Rusi në 2015, u martua me zëdhënsin e Putin, Dmitry Peskov.
 
Tashmë autoritetet e SHBA thonë se ka rreth 10 milionë dollarë taksa të papaguara.
 
Navka u vendos në SHBA në vitet 1990-të me burrin e athershëm, trajnerin e saj Alexander Zhulin. Çifti ishte vendosur në Neë Jersey dhe ka blerë disa prona në New York-un fqinjë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 22:58

Duke shënuar një fitore të re për të drejtat e grave në Amerikën Latine, Evelyn Hernández, e cila u dënua tre vjet më parë për vrasjen e foshnjës saj në El Salvador, u lirua në një rigjykim të hënën.

Postuar: 19/08/2019 - 22:26

Presidenti rus Vladimir Putin në një kundërpërgjigje të shpejtë e kritike të hënën i tha homologu

Postuar: 19/08/2019 - 22:15

Ndërkohë që Britania e Madhe parashikon që në më pak se 75 ditë të dalë nga Bashkimi Europian, pa

Postuar: 19/08/2019 - 20:19

Zëvendësministri i Turizmit dhe Kulturës i Turqisë, Haluk Dursun ka humbur jetën pas një aksident

Postuar: 19/08/2019 - 18:40

Presidenti francez Emmanuel Macron i tha sot homologut të tij rus Vladimir Putin se Moska duhet

Postuar: 19/08/2019 - 18:12

Aktori amerikan Paul Walker, protagonist në filmin me disa seri të “Fast & Furious&rdqu

Postuar: 19/08/2019 - 15:32

Ministri turke e mbrojtjes  ka dënuar sot Sirinë për sulmin ndaj karvanit të saj ushtarak